Joseph ‘Joe’ Caroff, de ontwerper van het beroemde 007-logo, is gisteren op 103-jarige leeftijd overleden. Vandaag zou hij 104 zijn geworden. De Amerikaanse grafisch ontwerper kreeg in 1962 de opdracht om nog iets ‘decoratiefs’ voor bovenaan de poster van de eerste James Bond-film Dr. No te bedenken. Spontaan kwam hij met het 007-logo op de proppen.
Terwijl hij de 7 tekende, viel het hem op dat het getal wel iets weg heeft van een pistoolhandgreep. Het kostte hem verder weinig moeite er een loop en een trekker aan te maken, en binnen mum van tijd had hij het gun symbol logo ontworpen. Hij kreeg er 300 dollar voor.
Caroff was bekend van tal van posterontwerpen als West Side Story (1961), A Fistful of Dollars (1964), Last Tango in Paris (1972), Rollerball (1975), Manhattan (1979), Gandhi (1982). Ook verzorgde hij de begintitels van onder meer A Bridge Too Far (19778) en The Last Temptation of Christ (1988).
In 2022 kwam de documentaire By Design: The Joe Caroff Story uit. Zijn echtgenote Phyllis, met wie hij 81 jaar samen was, overleed in februari dit jaar.
Ondanks dat zijn 007-logo wereldberoemd werd, heeft Caroff na die ene opdracht in 1962 nooit meer iets gedaan voor de James Bond-films. Voor zijn honderdste verjaardag vier jaar geleden kreeg hij van toenmalig Bond-producenten Barbara Broccoli en Michael G. Wilson een Omega-horloge met 007-inscriptie.
Het 007-logo staat tot vandaag de dag synoniem voor James Bond. Zie hier een compleet overzicht van de evolutie van het mooiste logo ter wereld. Ontworpen door Joe Caroff.

.jpg)









Geen opmerkingen:
Een reactie posten