Het is de honderdste geboortedag van luchtfotograaf Johnny Jordan. Jordan was verantwoordelijk voor de luchtopnamen van You Only Live Twice (1967) en On Her Majesty’s Sercret Service (1969).
Jordan verloor een been na een ongeluk op de set van You Only Live Twice, waarbij de helikopter van waaruit hij filmopnamen maakte, te dicht bij de rotor van een andere helikopter vloog. Jordan raakte zo zwaar gewond aan zijn voet, dat een gedeelte van zijn been moest worden geamputeerd.
Niet gehinderd door deze tegenslag, was hij er de volgende Bond-film gewoon weer bij. Vanuit zijn eigen gebouwde tuig onderaan een helikopter, wist hij de Zwitserse Alpen op film vast te leggen, zoals nooit eerder was gedaan.
Echter heeft de cameraman de filmpremière van zijn tweede Bond-film nooit mogen meemaken. Terwijl hij luchtopnamen maakte voor een volgende filmproductie, Cath-22 (1970), verloor hij zijn evenwicht en viel hij uit een helikopter. Johnny Jordan werd 44 jaar.
Geen opmerkingen:
Een reactie posten